Trainingsgroepen Trainingstijden Studenten

Phoenix aan de slag met duurzame integratie van statushouders

De afgelopen maanden is er door verschillende clubs en een flink aantal partijen samengewerkt aan de opzet voor een integratieplan binnen het Utrechtse Sportakkoord. In dit plan gaan we gezamenlijk met de sportverenigingen AV Phoenix, SV Kampong en USV Hercules, JongGras Sportbuddies en het Refugee Team aan de slag met duurzame integratie van statushouders binnen sportverenigingen. Dit plan wordt ondersteund door Sport Utrecht en verschillende vluchtelingenorganisaties.

Geslaagde integratie

Met dit project wordt statushouders de mogelijkheid geboden om kennis te maken met een sportvereniging onder de begeleiding van buddies en coaches vanuit JongGras Sportbuddies en het Refugee Team. Doel hiervan is niet alleen om statushouders de kans te bieden om te sporten, maar ook om hen de mogelijkheden te geven om sociale contacten op te doen binnen de sportvereniging(en).

Uit onderzoek blijkt dat het aantal sociale contacten een belangrijke factor is voor geslaagde integratie. En juist het creëren van sociale contacten is een belangrijke component binnen de aangesloten sportverenigingen en de Nederlandse sportcultuur. Vanuit deze alliantie worden wij als club ondersteunt door professionals in de ontwikkeling van onze maatschappelijke missie. Bovendien krijgen de trainers en coaches ondersteuning van professionals in het werken met statushouders. Binnen onze club ontstaan ook mogelijkheden om straks presentaties en trainingen bij te wonen over deze onderwerpen.

Interesse?

Als er geïnteresseerde leden binnen Phoenix zijn die willen bijdragen aan dit project, neem dan contact op met Karola Mulder via [email protected].

We kunnen ons natuurlijk voorstellen dat er vanuit leden, vrijwilligers en/of betrokkenen vragen zijn over dit integratietraject. Of dat geïnteresseerden meer willen weten over de doelstellingen, plan van aanpak en de betrokken partijen. Neem dan vooral contact op met Jasper of Matthias:

Meer informatie: refugeeteam.nl of academievandestad.nl

Actueel

Studentennieuws

NSK Ekiden 2025

01-04-2025

Zaterdag 15 maart vond de NSK Ekiden plaats. Tijdens deze estafettewedstrijd leg je in een team van zes atleten samen de marathonafstand af. Met maar liefst 3 teams reisde USAG

lees verder...
Studentennieuws

NSK Indoor 2025

03-03-2025

1 februari was voor veel atleten van de studentengroep een grote dag: het NSK indoor 2025! Onder alle Nederlandse Studenten Kampioenschappen misschien wel het toernooi met het hoogste niveau.

lees verder...
Wedstrijdatletieknieuws

Teun Westein verpulvert PR op NK Indoor U18

15-02-2025

Vandaag heeft Teun Westein een indrukwekkende prestatie neergezet op het NK Indoor U18. In de 3000 meter liep hij een fantastische tijd van 9:01, waarmee hij als vijfde eindigde. Nog

lees verder...

Agenda

mei 2025
MDWDVZZ
    1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
« apr   jun »

Lidmaatschap

Ben je geïnteresseerd in trainen bij AV Phoenix? Kom dan gerust eerst eens een kijkje nemen bij de verschillende trainingen. Je kunt vier weken gratis meetrainen om te kijken of het je bevalt!

Er zijn verschillende trainingssgroepen waar je je bij aan kunt sluiten.

Phoenix traint in het zomerseizoen buiten op de baan van Maarschalkerweerd en Overvecht. In het winterseizoen zijn onze jongste atleten en wedstrijdatleten vaak binnen in de zaal te vinden.

Schrijf je in