Trainingsgroepen Trainingstijden AllUnited

Europese Juniorenkampioenschappen 1981

In 1981 hebben de vier Utrechtse verenigingen (Hellas, Phoenix, Hermes, Vitesse) de Europese Juniorenkampioenschappen georganiseerd op de toen splinternieuwe atletiekbaan Overvecht. Als ’testwedstrijdje’ werden kort daarvoor de Nederlandse Kampioenschappen gehouden.

Veel baanrecords uit die tijd staan nog steeds, al worden er langzamerhand steeds meer verbeterd, met als meest recente record de tijd van Ali Abdosh op 10.000m. Hij verbeterde het record, waarmee Cor Lambregts in 1981 Nederlands kampioen werd met 1 minuut en 38 seconden. Hieronder staan de uitslagen van de finales van de EJK, barstensvol namen van atleten die later wereldfaam zouden vergaren, zoals Heike Daute (later Drechsler), Vincent Rousseau, Abel Anton, Francesco Panetta, Nelli Cooman en Erik de Bruin. En wat te denken van mannen als Sergei Bubka en Patrick Sjoberg die hier nog figureerden, maar later uitgroeiden tot de absolute wereldtop. De winnende tijd op de 4x400m mannen geldt nog steeds als het Europees juniorenrecord.

Uitslagen

Men 100m

1 Thomas Schroder GDR 10.14w
2 Rolf Kistner FRG 10.33w
3 Pier Francesco Pavoni ITA 10.39w
4 Kimmo Saaristo FIN 10.42w
5 Michael Powell GBR 10.53w
6 Roland Jokl AUT 10.55w
7 Grzegorz Labus POL 10.56w
999 Sergey Sokolov URS dns

Men 200 m

1 Thomas Schroder GDR 20.69
2 Sergey Sokolov URS 20.79
3 Kimmo Saaristo FIN 20.83
4 Jean-Jacques Boussemart FRA 20.88
5 Philip Brown GBR 21.17
6 Donovan Reid GBR 21.33
7 Jan Tomko TCH 21.38
8 Yann Quentrec FRA 21.39

Men 400 m

1 Todd Bennett GBR 47.18
2 Jens Carlowitz GDR 47.40
3 Jorg Vaihinger FRG 47.48
4 Valeriy Tereshkin URS 47.63
5 Ivan Ryashko URS 47.66
6 Eckard Trylus GDR 48.17
7 Jean-Jacques Fevrier FRA 49.27
8 John Weston GBR 49.53

Men 800 m

1 Jozsef Bereczky HUN 1:46.17
2 Istvan Szalai HUN 1:46.94
3 Christopher Mcgeorge GBR 1:47.03
4 Peter Elliott GBR 1:47.35
5 Andreas Kaliebe GDR 1:49.15
6 Konstantin Russkikh URS 1:50.12
7 Peter Schwarzenpoller AUT 1:50.75
8 Igor Tarassov URS 1:51.47

Men 1500 m

1 Steffen Ohme GDR 3:44.24
2 Didier Poirier FRA 3:44.49
3 Anatoliy Legeda URS 3:44.66
4 Raf Wijns BEL 3:45.35
5 Gary Taylor GBR 3:45.81
6 Georgi Georgiev BUL 3:45.95
7 Grzegorz Basiak POL 3:47.91
8 Torsten Tielsch GDR 3:48.83
9 Javier Nieto ESP 3:50.32
10 Marc Mohr FRG 3:51.55
11 Philip Dixon GBR 3:53.98
12 Nicola Natale ITA 3:54.54

Men 3000 m

1 Rainer Wachenbrunner GDR 7:57.18
2 Frank Heine GDR 7:59.05
3 Jean-Pierre N’dayisenga BEL 8:01.30
4 Stefano Mei ITA 8:01.62
5 Ernesto Del Sarto ITA 8:06.94
6 Brian O’keeffe IRL 8:08.52
7 Kurt Stenzel FRG 8:09.98
8 Cipriano Lucas POR 8:21.13
9 Yevgeniy Yerebin URS 8:21.63
10 Petr Jakob TCH 8:26.91
999 Johan Engholm SWE dnf
999 Jek Persoons NED dnf

Men 5000 m

1 Gabor K.Szabo HUN 13:56.42
2 Salvatore Antibo ITA 14:03.73
3 Axel Krippschock GDR 14:05.02
4 Emmanouil Chantzos GRE 14:14.31
5 Abel Anton ESP 14:18.29
6 Tuomo Sainio FIN 14:21.97
7 Ranieri Carenza ITA 14:23.18
8 Nikolay Chamayev URS 14:24.47
9 Vincent Rousseau BEL 14:34.32
10 Anthony Leonard GBR 14:35.56
11 Spyridon Andriopoulos GRE 14:42.25
12 Laurent Brosseau FRA 14:44.62
13 Kim Taylor DEN 14:44.74

Men 110 m Hurdles

1 Holger Pohland GDR 13.80
2 Andreas Oschkenat GDR 13.85
3 Viktor Batrachenko URS 14.10
4 Liviu Giurgean ROM 14.15
5 Sergey Polishchuk URS 14.18
6 Jürgen Schoch FRG 14.18
7 Gianni Tozzi ITA 14.28
8 Nikolai Shilev BUL 14.43

Men 400 m Hurdles

1 Krassimir Demirev BUL 50.45
2 Olivier Gui FRA 50.63
3 Hans-Jürgen Ende GDR 50.75
4 Tagir Zemskov URS 50.79
5 Ruslan Mishchenko URS 50.87
6 Luca Cosi ITA 51.38
7 Thomas Nyberg SWE 52.42
8 Wolfgang Eichner FRG 59.6m

Men 2000 m Steeple

1 Paul Davies-Hale GBR 5:31.12
2 Gilbert Juchert GDR 5:38.02
3 Lev Glinskikh URS 5:38.61
4 Grigoriy Mishurnyi URS 5:38.99
5 Bela Vago HUN 5:39.74
6 Kari Hanninen FIN 5:42.75
7 Francesco Panetta ITA 5:43.80
8 Torsten Tiller FRG 5:44.47
9 Kenneth Baker GBR 5:44.94
10 Geert Pas BEL 5:50.93
11 James Sheahan IRL 5:51.48
12 Wim de Koning NED 5:52.73

Men High Jump

1 Krzysztof Krawczyk POL 2.26
2 William Motti FRA 2.19
3 Oleg Azizmuradov URS 2.19
4 Igor Paklin URS 2.19
5 Sorin Matei ROM 2.16
6 Emmanuel Coche BEL 2.16
7 Dariusz Biczysko POL 2.16
8 Patrick Sjoberg SWE 2.16
9 Saso Apostolovski YUG 2.16
10 Thomas Eriksson SWE 2.13
11 Patrick Steemans BEL 2.10
12 Christian Plaziat FRA 2.10
13 Hrvoje Fizuleto YUG 2.05
14 Volker Wieland FRG 2.05
14 Ove Matland NOR 2.05

Men Pole Vault

1 Frantisek Jansa TCH 5.35
2 Pierre Quinon FRA 5.30
3 Olaf Kasten GDR 5.25
4 Sergey Smolyakov URS 5.20
5 Asko Peltoniemi FIN 5.10
6 Nayden Yordanov BUL 5.00
7 Ryszard Kolasa POL 5.00
7 Sergey Bubka URS 5.00
9 Gerald Kager AUT 4.90
10 Detlef Pilz GDR 4.80
11 Philippe Collet FRA 4.80
12 Gunnar Ageskar SWE 4.70
13 Siegfried Palz AUT 4.70

Men Long Jump

1 André Reichelt GDR 7.76w
2 Sergey Rodin URS 7.73
3 Andreas Zwanzig GDR 7.70
4 John Herbert GBR 7.64
5 Roland Marloye BEL 7.62
6 Gyula Paloczi HUN 7.61
7 Branislav Karaulic YUG 7.34
8 Renato Furlani ITA 7.34
9 Alberto Papa ITA 7.33w
10 Aleksey Zuyev URS 7.30
11 Raul Cera ESP 7.10w
12 Joakim Assenmacher FRG 7.10
13 Jyrki Hyttinen FIN 7.05

Men Triple Jump

1 Sergey Akhvlediani URS 16.76
2 Aleksandr Leonov URS 16.54
3 Michael Makin GBR 15.95
4 Gyula Paloczi HUN 15.86
5 Mihai Bran ROM 15.83
6 Ivo Bilik TCH 15.70
7 Ulrich Wrede FRG 15.54
8 Louis-Marie Patrice FRA 15.51
9 John Herbert GBR 15.02
10 Peter Dalby DEN 14.98
11 Eric Mirabel FRA 14.95w
12 Marios Hatziandreou GRE 14.95

Men Shot Put

1 Andreas Horn GDR 18.71
2 Ulf Timmermann GDR 18.45
3 Karsten Stolz FRG 17.77
4 Oleg Chernyshev URS 17.42
5 Dimitrios Koutsoukis GRE 17.26
6 Trond Ulleberg NOR 17.19
7 Anthony Zaidman GBR 17.17
8 Erik De Bruin NED 17.00
9 Venzislav Khristov BUL 15.97
10 Janne Ronkainen FIN 15.69
11 Claudio Riva ITA 15.23

Men Discus

1 Kamen Dimitrov BUL 56.62
2 Thomas Christel GDR 56.12
3 Erik de Bruin NED 55.88
4 Sergey Grishin URS 54.98
5 Jürgen Riese FRG 52.98
6 Kostas Georgakopoulos GRE 52.52
7 Paul Mardle GBR 52.40
8 Eligiusz Pukownik POL 51.86
9 Ulf Timmermann GDR 51.16
10 Sergey Gorislavchev URS 49.28
11 Olav Jenssen NOR 48.82
12 Patrice Vuillemot 46.92

Men Hammer

1 Christoph Sahner FRG 68.92
2 Sergey Dorozhon URS 68.48
3 Vyacheslav Korovin URS 68.36
4 Ralf Haber GDR 68.08
5 Marc Odenthal FRG 67.38
6 Tore Gustafsson SWE 66.64
7 Mathias Moder GDR 66.36
8 Jozsef Vida HUN 65.40
9 Viktor Apostolov BUL 64.10
10 Albert Sinka HUN 63.72
11 Rumen Koprivishin BUL 59.62
12 David Smith GBR 57.78

Men Javelin

1 Uwe Hohn GDR 86.56
2 Roald Bradstock GBR 79.18
3 Fabio Michielon ITA 75.26
4 Jorgen Jelstrom DEN 74.86
5 Tero Saviniemi FIN 74.56
6 Bert Smit NED 72.44
7 Kalman Szeverenyi HUN 72.22
8 Emil Tsvetanov BUL 70.98
9 Mitko Pavlov BUL 70.96
10 Timo Suomalainen FIN 70.42
11 Rob Buntsma NED 68.60
12 Dag Wennlund SWE 63.20

Men Decathlon

1 Mikhail Romanyuk URS 7.918
11.13 7.11 13.50 1.98 49.98 14.72 42.94 4.90 59.74 4:30.63
2 Thorsten Voss GDR 7.912
3 Sven Reintak URS 7.497
4 Robert De Wit NED 7.260
5 Karl-Heinz Fichtner FRG 7.249
6 Franz Sterrer AUT 7.157
7 Aurel Astilean ROM 7.096
8 Antal Czuder HUN 7.076
9 Anders Oberg SWE 7.076
10 Ion Buliga ROM 6.989
11 Emmanuel Calhoun FRA 6.923
12 Georgi Stanoyev BUL 6.910
13 Athanassios Babaliaris GRE 6.752
14 Alain Decottignies BEL 6.717
15 Guido Van Der Sluys NED 6.701
16 Marco Rossi ITA 6.642
17 Lars Warming DEN 6.634
18 Hans-Ulrich Riecke GDR 6.510
19 Kent Johansen DEN 6.482
20 Haymo Polzer AUT 6.432
21 Erwin Van Nieuwenhove BEL 6.166
22 Pauli Peltoniemi FIN 6.067
23 Mikael Olander SWE 5.751
999 Severin Moser SUI dnf
999 Sergio Taddeucci ITA dnf

Men 4×100 m

1 GDR GDR 39.88
2 URS URS 40.21
3 FIN FIN 40.58
4 ITA ITA 40.62
5 BEL BEL 41.09
999 FRA FRA dnf

Men 4×400 m

1 GDR GDR 3:04.58
2 GBR GBR 3:07.49
3 FRG FRG 3:07.91
4 URS URS 3:08.96
5 FRA FRA 3:08.97
6 POL POL 3:09.01
7 ITA ITA 3:09.28
8 YUG YUG 3:15.30

Men 10000 m walk

1 Ralf Kowalski GDR 39:56.23
2 Aleksandr Potashov URS 41:39.35
3 Viktor Mostovik URS 41:46.56
4 Franz-Josef Weber FRG 42:09.98
5 Walter Arena ITA 42:49.15
6 Pascal Lenglart FRA 42:58.39
7 Gordon Vale GBR 43:05.57
8 Anders Hjelle NOR 43:20.49
9 Jan Staaf SWE 44:22.54
10 Thierry Toutain FRA 44:41.49
11 Tor-Ivar Guttulsrod NOR 44:50.48
12 Francisco Botonero ESP 44:50.57
13 Sergio Spagnulo ITA 45:28.29
14 Robert Molisch AUT no time
15 Jos Martens BEL 47:18.52
16 Stefano Casali SMR 48:14.14

Women 100 m

1 Katrin Bohme GDR 11.33
2 Shirley Thomas GBR 11.43
3 Carola Beuster GDR 11.50
4 Marie-France Loval FRA 11.63
5 Zheni Dobreva BUL 11.66
6 Natalya Kovtun URS 11.69
7 Nelle Cooman NED 11.82
8 Svetlana Zuyeva URS 11.86

Women 200 m

1 Sabine Rieger GDR 22.91
2 Valentina Bozhina URS 23.13
3 Carola Beuster GDR 23.31
4 Anne Griese FRG 23.32
5 Marie-Christine Cazier FRA 23.53
6 Shirley Thomas GBR 23.56
7 Andrea Bersch FRG 23.62
8 Jane Parry GBR 23.69

Women 400 m

1 Irina Zhdanova URS 53.21
2 Heike Bohne GDR 53.54
3 Linsey Macdonald GBR 54.24
4 Angela Bridgeman GBR 54.74
5 Lisbeth Andersen NOR 54.87
6 Nevia Pistrino ITA 55.03
7 Larissa Lesnykh URS 55.29
8 Anne-Mylène Cavin SUI 55.35

Women 800 m

1 Ines Vogelgesang GDR 2:02.65
2 Anna Rybicka POL 2:03.83
3 Lyubov Kiryukhina URS 2:04.33
4 Larissa Zavarukhina URS 2:05.99
5 Lorraine Baker GBR 2:07.39
6 Tina Krebs DEN 2:08.92
7 Yvonne Grabner GDR 2:11.27
8 Carine Morias BEL 2:12.88

Women 1500 m

1 Betty Van Steenbroeck BEL 4:15.75
2 Melena Malykhina URS 4:17.31
3 Kirsti Voldnes NOR 4:18.72
4 Nina Gorbatyuk URS 4:20.07
5 Ragnheidur Olafsdottir ISL 4:21.47
6 Maaike Persoons NED 4:23.49
7 Charlotte Kaagh DEN 4:27.71
8 Catherine Fairbrass GBR 4:29.21
9 Ines Deselaers FRG 4:29.32
10 Katarina Wahlin SWE 4:30.79
11 Isabella Hozang AUT 4:31.97
12 Zdravka Risticevic YUG 4:35.31

Women 3000 m

1 Lyudmila Sudak URS 8:58.30
2 Birgit Mauer GDR 9:20.01
3 Uta Mockel GDR 9:22.00
4 Christel Jennis BEL 9:28.66
5 Ludmila Melicherova TCH 9:29.31
6 Yvonne Murray GBR 9:35.55
7 Birgitta Wahlin SWE 9:38.89
8 Ana Isabel Alonso ESP 9:43.84
9 Pristina Sandkvist SWE 9:46.52
10 Nora Lemmens BEL 10:01.32

Women 100 m Hurdles

1 Katrin Bohme GDR 13.20
2 Gloria Kowarick GDR 13.27
3 Anne Piquereau FRA 13.76
4 Annida Lorentzon SWE 13.82
5 Meringa Untonaite URS 13.92
6 Marianne Isenschmid SUI 13.92
7 Silke Kondziella FRG 14.00
999 Ulrike Denk FRG dnf

Women 400 m Hurdles

1 Sylvia Kirschner GDR 56.41
2 Anita Lauvensteins URS 56.93
3 Margarita Ponomareva URS 57.45
4 Sigrun Ludwigs GDR 57.56
5 Sylvia Nagel FRG 57.68
6 Mariola Olejniczak POL 59.99
7 Eva Palanek HUN 60.34
8 Christina Wennberg SWE 60.72
Women High Jump
1 Andrea Breder FRG 1.90
2 Alessandra Fossati ITA 1.88
3 Larissa Kossytsina URS 1.86
4 Birgit Grosshennig GDR 1.84
5 Heike Redetzky FRG 1.84
6 Manuela Schroder GDR 1.84
7 Dorota Dmuch POL 1.81
8 Patsy Ceulemans BEL 1.78
9 Stefka Kostadinova BUL 1.78
10 Nina Baranova URS 1.78
11 Marinela Fosko YUG 1.75
12 Yordanka Pavlova BUL 1.75
999 Agata Jaroszek POL nm

Women Long Jump

1 Heike Daute GDR 7.02w
2 Yelena Lugovaya URS 6.43w
3 Joyce Oladapo GBR 6.36
4 Ulrike Keller FRG 6.29
5 Patricia Gigandet SUI 6.21w
6 Elena Cafaro ITA 6.20w
7 Elke Stahl FRG 6.17w
8 Danielle Vandevoort BEL 6.10w
9 Eva Karlblom SWE 6.07w
10 Ana Oliveira POR 6.05w
11 Gabriela Cotet ROM 5.90w
12 Nikoleta Ribar YUG 5.79w

Women Shot Put

1 Konstanze Simm GDR 17.21
2 Gabriele Reinsch GDR 17.03
3 Svetla Mitkova BUL 16.50
4 Mechthild Schonleber FRG 16.31
5 Birgit Petsch FRG 15.96
6 Tatyana Zakharkina URS 15.85
7 Eja Runne URS 15.67
8 Silvia Comarniceanu ROM 15.63
9 Asta Hovi FIN 14.24
10 Snezhana Vassileva BUL 13.48

Women Discus

1 Diana Sachse GDR 57.30
2 Svetla Mitkova BUL 55.60
3 Larissa Mikhalchenko URS 53.38
4 Zuzana Lajbnerova TCH 52.28
5 Larissa Kuleshina URS 51.28
6 Gabriele Reinsch GDR 50.34
7 Lynda Whiteley GBR 47.72
8 Mechthild Schonleber FRG 46.56
9 Merja Santt FIN 44.94
10 Maria Schramseis AUT 42.70
11 Lidia Rognini ITA 42.56
12 Anne Glowacki BEL 42.06

Women Javelin

1 Antoaneta Todorova BUL 64.12
2 Antje Kempe GDR 60.60
3 Karin Bergdahl SWE 58.40
4 Yvonne Stierwald GDR 53.76
5 Trine Solberg NOR 53.40
6 Natalya Yakubenko URS 52.60
7 Katalin Hartai HUN 51.94
8 Manuela Alizadeh FRG 50.64
9 Monika Fiafialoto FRA 47.76
10 Nadine Schoellkopf FRA 44.42
11 Iris Gronfeldt ISL 44.18
12 Marie Bjorn SWE 43.56

Women Heptathlon

1 Anke Troger GDR 6.032
2 Ilona Dietze GDR 5.991
3 Tatyana Stoycheva BUL 5.764
4 Sarah Rowe GBR 5.743
5 Olga Abramova URS 5.703
6 Maryse Ewanje-Epée FRA 5.568
7 Ingrid Pulst URS 5.555
8 Corista Muhlemeyer FRG 5.478
9 Maria Zacherl FRG 5.406
10 Eva Karlblom SWE 5.285
11 Alessandra Becatti ITA 5.283
12 Karin Lindqvist SWE 5.276
13 Amalia Badoaia ROM 5.184
14 Gabriele Cotet ROM 5.155
15 Mariana Dimitrova BUL 4.927

Women 4×100 m

1 GDR GDR 43.77
2 FRA FRA 44.61
3 FRG FRG 45.11
4 GBR GBR 45.11
5 URS URS 45.33
6 NOR NOR 46.04
7 BEL BEL 46.56
8 SWE SWE 47.19

Women 4×400 m

1 GDR GDR 3:30.39
2 URS URS 3:31.41
3 FRG FRG 3:36.90
4 NED NED 3:42.40
5 YUG YUG 3:43.28
6 SWE SWE 3:45.28

Actueel

Clubnieuws

Wist je dat de Atletiekunie een nieuwe wedstrijdkalender heeft?

04-12-2022

Ook dit jaar organiseren AV Phoenix en U-Track weer de Indoor Utrecht wedstrijden. De eerste is al op 18 december aanstaande. Misschien heb je deze indoorwedstrijden nog niet kunnen vinden…

lees verder...
Clubnieuws

Derde plek voor Ineke van Koldam op NK korte cross

01-12-2022

Na periode van herstel is het voor onze Ineke meteen al bij de eerste de beste wedstrijd raak. Hoppa, plek 3 en meteen weer tussen de nationale top! Well done

lees verder...
Clubnieuws

Lichtjesloop 2022

01-12-2022

🎄 De dagen worden korter, de nachten kouder… En dat betekent: tijd voor de traditionele Phoenix Lichtjesloop! Verlicht jezelf en Utrecht en ren gezellig mee! Ook interessant:💡 Lichtjesloop 2021: it

lees verder...

Agenda

december 2022
MDWDVZZ
    1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
« nov   jan »

Lidmaatschap

Ben je geïnteresseerd in trainen bij AV Phoenix? Kom dan gerust eerst eens een kijkje nemen bij de verschillende trainingen. Je kunt vier weken gratis meetrainen om te kijken of het je bevalt!

Er zijn verschillende trainingssgroepen waar je je bij aan kunt sluiten.

Phoenix traint in het zomerseizoen buiten op de baan van Maarschalkerweerd en Overvecht. In het winterseizoen zijn onze jongste atleten, wedstrijdatleten en studenten binnen in de zaal te vinden.

Schrijf je in