Trainingsgroepen Trainingstijden Studenten

Oud-voorzitter Wim van Teutem overleden

Vandaag overleed op vijfenzestig jarige leeftijd onze markante en betrokken oud-voorzitter Wim van Teutem. Wij zijn erg verdrietig.

Een slopende ziekte heeft sluipend een onverwoestbare atleet weten in te halen. Nog maar anderhalf jaar geleden vond hij het verstandig om de voorzittershamer over te geven. Niet dat er toen al wat van zijn ziekte te merken was. Wim regelde en stuurde zoals we dat van hem ook op de baan en op de weg gewend waren. Rechttoe rechtaan met af en toe een tactische versnelling om Phoenix de juiste richting te geven. Onder zijn leiding groeide Phoenix verder als sociale vereniging met oog voor individuele prestaties.

Oud-voorzitter Wim van Teutem overleden
Wim van Teutem

En daarenboven was Wim een betrokken Phoeniciër. Als jurylid bij wedstrijden, als motor achter nieuwe fondsenwerving en in de opvang van nieuwe leden. Wie bij Phoenix Wim ontmoette, voelde zich meteen thuis, want Wim was Phoenix.

Over z’n topprestaties als atleet was hij bescheiden. Ja, hij had als Master een sub 1:20 op de Halve Marathon gelopen, maar als we hem mochten geloven “kon iedereen dat wel.” Bij Phoenix in ieder geval heel weinig lopers. En zo ging Wim ook met z’n ziekte om. Hulde gaf hij aan de artsen, maar zijn keiharde eigen gevecht was net zo gewoon als z’n vele loopjes langs de Kromme Rijn. Dat deed hij met een vanzelfsprekendheid waar hij diep respect mee afdwong. Net als het schrijven van twee boeken.

Toch is het overlijden van Wim geen kwestie van winnen of verliezen. Veel meer het onvermijdelijke waar je je uiteindelijk, na een achtbaan van mogelijkheden, bij neer moet leggen. En in de tussentijd genieten van wat het leven te bieden heeft. Ook bij Phoenix. Zoals Lucas, zijn zoon, het zo treffend zei: “als atleet en voorzitter heeft hij genoten van alles en iedereen om zich heen”. Dat hebben wij net zo. Wim heeft Phoenix blijvend verrijkt. Zijn overlijden ontroert ons diep.

We wensen Cathy, Simon, Lucas, familie en vrienden heel veel sterkte toe.

Bestuur Phoenix

Oud-voorzitter Wim van Teutem overleden

Actueel

Wedstrijdatletieknieuws

Teun Westein verpulvert PR op NK Indoor U18

15-02-2025

Vandaag heeft Teun Westein een indrukwekkende prestatie neergezet op het NK Indoor U18. In de 3000 meter liep hij een fantastische tijd van 9:01, waarmee hij als vijfde eindigde. Nog

lees verder...
Bestuurnieuws

Toegang tot Ledenportaal (persoonlijk account) van Utrecht Atletiek in AllUnited

06-02-2025

Binnen Utrecht Atletiek maken we gebruik van het Ledenportaal van AllUnited. In dit portaal kun je je eigen gegevens inzien, en desgewenst aanpassen (adreswijziging, (nieuw) telefoonnummer etc.).

lees verder...
Studentennieuws

NSK Cross 2025

03-02-2025

Op een grijze zaterdagochtend trokken de atleten van de studentengroep richting Nijmegen voor het NSK cross rondom de bekende Leemkuil. Terwijl de meeste deelnemers het bij de (gele) trein hielden,

lees verder...

Agenda

februari 2025
MDWDVZZ
      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28   
« jan   mrt »

Lidmaatschap

Ben je geïnteresseerd in trainen bij AV Phoenix? Kom dan gerust eerst eens een kijkje nemen bij de verschillende trainingen. Je kunt vier weken gratis meetrainen om te kijken of het je bevalt!

Er zijn verschillende trainingssgroepen waar je je bij aan kunt sluiten.

Phoenix traint in het zomerseizoen buiten op de baan van Maarschalkerweerd en Overvecht. In het winterseizoen zijn onze jongste atleten en wedstrijdatleten vaak binnen in de zaal te vinden.

Schrijf je in