
NSK Baan 2025
Wedstrijd zaterdag
In het weekend van 21 en 22 juni was het dan eindelijk zo ver, na maanden aan voorbereiding was het tijd voor het NSK Baan. Op vrijdagavond werden de laatste puntjes op de i gezet en werd alles uit de kast getrokken om de polsstokmat nog snel te verplaatsen, zodat het NSK de volgende ochtend echt kon beginnen.
Het eerste onderdeel van het NSK op zaterdag was het kogelslingeren bij de vrouwen, gevolgd door verspringen en diverse series van de 400 meter bij zowel mannen als vrouwen. Het programma zat bomvol: naast sprintnummers als 100 en 400 meter, kwamen ook technische onderdelen zoals polsstokhoogspringen, hoogspringen en hink-stap-springen aan bod. Lange afstandslopers namen het op in de 1500 meter en 3000 meter steeplechase, en de dag werd afgesloten met spannende estafettes over 4×100 en 4×1500 meter. Als afsluiting van de sportieve onderdelen was er ook nog een ludiek onderdeel, dat was dit keer de winkelkarrace.
Natuurlijk mocht ook het traditionele NSK-feest niet ontbreken. Dit jaar was het thema: zomer, passend bij het snikhete weekend, waarin de temperatuur op zaterdag opliep tot wel dertig graden én bij de eerste dag van de zomer, die precies samenviel met het NSK-weekend. Het feest vond plaats in Club Poema in Utrecht en was een evenement op zich.
Wedstrijd Zondag
Na een (voor sommigen) lange nacht stond er vanaf zondagochtend weer een lange dag op het programma, het was gelukkig niet zo heet als op zaterdag. Het eerste onderdeel op zondag was de 5000 meter voor mannen, verdeeld over twee series, gevolgd door discuswerpen en kogelstoten.
Verder konden toeschouwers genieten van hordennummers (100, 110 en 400 meter horden), sprintseries en finales op de 200 meter, technische onderdelen zoals polsstokhoogspringen en hink-stap-springen, en natuurlijk het hoogspringen. Het NSK is feestelijk afgesloten met de Olympische estafettes voor mannen en vrouwen, die zorgden voor een spannende en sfeervolle finish van het kampioenschap.
Uitslagen
Het NSK Baan 2025 trok in totaal 559 deelnemers uit het hele land, met een mooie vertegenwoordiging van 50 atleten uit Utrecht. De combinatie van een breed deelnemersveld en een gevarieerd programma zorgde voor een sportief en sfeervol kampioenschap.
USAG Phoenix, en Utrecht Atletiek als geheel, lieten zich niet alleen als gastheer van haar beste kant zien, maar ook met uitstekende sportieve prestaties. Hieronder een overzicht van de medailles:
Medaille | Atleet / Team | Onderdeel | Prestatie |
Goud | Golden Boys | 4x100m estafette (mannen) | 43,22 |
Goud | Nina Baltus | 1500m (vrouwen) | 4:31,69 |
Zilver | Laurens van Hofslot | 3000m steeplechase (mannen) | 10:03,19 |
Zilver | Team Utrecht | 4x1500m estafette (mannen) | 17:52,77 |
Zilver | Marijke van den Broek | Hoogspringen (vrouwen) | 1,60 |
Brons | Daniel van der Poel | Speerwerpen (mannen) | 53,12 |
Brons | Enya Hoogewoning | Speerwerpen (vrouwen) | 33,05 |
Brons | De Gele Trein | 4x1500m estafette (vrouwen) | 26:33,01 |
Dankwoord
Dit succesvolle NSK Baan 2025 was niet mogelijk geweest zonder de inzet van vele vrijwilligers. We zijn enorm dankbaar voor alle helpende handen die tijdens de organisatie, op de baan en achter de schermen hebben bijgedragen aan dit geslaagde kampioenschap.
In het bijzonder willen we de leden van de NSK-commissie van USAG Phoenix bedanken, die met hun toewijding en organisatiekracht het evenement naar een hoger niveau hebben getild. En tot slot natuurlijk alle atleten die hebben deelgenomen, we hopen jullie bij een volgende wedstrijd weer op de baan te zien!